Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım fiyatları çok önemli bir konudur. Aslında fiyattan da öte ödediğiniz bedel size ne verir, sizden ne alır.

Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım fiyatları çok önemli bir konudur. Aslında fiyattan da öte ödediğiniz bedel size ne verir, sizden ne alır. Bizim bütçe sınırımız yok diyerek en yüksek fiyatlara web sitesi tasarımı hizmeti almakta çok yalnış bir tavırdır. Çünkü hiçbir zaman pahalı bir web sitesi iyi bir web site demek değildir.

Bu makalemizde sizelere Web tasarım fiyatları hakkında bilgilere vereceğiz. Sitenizi 1000 TL’ye yaptırırsanız iyidir ama 5000 TL verirseniz çok pahalıdır gibi bir tavırla yaklaşmayacağız. Fiyatlar ile ilgili genel bir bilgi vereceğiz ama öncelikle sizlere web tasarım hizmeti almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğinden ve firmaların fiyat politikaları arasındaki farkları anlatmaya çalışacağız.

Web Tasarım Firmalarına Nasıl Ulaşacağım?
Yeni kuruluşunu yaptığınız firmanız için bir web tasarım yaptırmak istiyorsunuz veya firmanızın hali hazırda bulunan bir web sitesi var ve bu web sitesini güncellemek istiyorsunuz. Bu yazımızı okuyorsanız zaten bir web tasarım firmasına ulaştınız demektir ? ancak biz yine de adet yerini bulsun diye en başından anlatalım.

Google veya farklı bir arama motoruna girerek web tasarım hizmeti veren firmalara ulaşmak için “Web Tasarım Yapan firmalar” veya kendi çevrenizdeki firmalara ulaşmak için “Kadıköy Web Tasarım” yada genel bir arama yaparak “Web Tasarım” kelimeleri ile arama yaptınız ve web tasarım firmalarının sonuçlar ekranınızda listelendi.

Çıkan arama sonuçlarında onlarca, hatta sayfalarda ilerledikçe yüzlerce firmaya ulaştınız. Buraya kadar herşey normal. Peki bu firmalar arasından nasıl seçim yapacaksınız? Hangi firma sizin için daha uygun bir web sitesi hazırlayabilir? ve en önemlisi Fiyat/Perfomans açısından size hem en iyi hizmeti hem de en uygun fiyatı hangi web tasarım firması sunabilir.

Web Tasarım da Kendi Önceliklerinizi Belirleyin!
Bir web tasarım firması ile görüşmeden önce mutlaka kendi önceliklerinizi belirlemeniz gerekmektedir. Eğer ne istediğinizi bilmeden bir firma ile irtibata geçerseniz, web siteniz yayına girdikten sonra bir hüsran ile karşılaşabilirsiniz.

Web sitenizde beklentiniz eğer Google veya diğer arama motorlarından üst sıralara çıkmak ve yeni potansiyel müşteriler edinmekse kesinlikle flash web sitelerinden uzak durmalısınız. Ama arama motorlarının sizin için hiç bir önemi yoksa, web siteniz de daha çok hareketli, 3 boyutlu efektlerin bulunduğu bir site istiyorsanız flash ve 3DMax ile hazırlanmış siteleri tercih etmelisiniz.

Aşağıda sizlere bi

  • Flash ile hareketlendirilmiş, görseli zengin bir web sitesi mi istiyorum?
  • İçerisinde hareketli efektler olmayan, sadece firmama özel tasarlanmış kurumsal bir web sitesi mi istiyorum?

Özel Web Tasarım Artıları, Eksileri ve Maliyeti
Özel web tasarım müşteri beğenisi ile hazırlanan web sitesi tasarımı uygulamalarına denir. Web tasarım yaptıracak olan müşteri, web tasarım hizmet alacağı firmaya sitede nasıl bir görsel istediğini, sitenin alt yapısında neler olması gerektiğini detaylı bir biçimde anlatır. Web tasarım hizmeti veren firmada bu bilgiler doğrultusunda bir görsel şablon hazırlar ve müşteriye gönderir. Müşteri web tasarım şablonuna onay verirse firma şablonu düzenleyerek web sitesini açar.

Artıları
Özel web tasarım’ın artıları yukarıda da anlatmış olduğumuz gibi web sitesi tasarımının ve altyapısının tamamen müşteri isteği doğrultusunda hazırlanması.

Eksileri
Müşteri beğenisi ile hazırlanan web sitelerinin en büyük eksisi, müşterinin isteği doğrultusunda hazırlanan web sitesinin çoğu zaman ziyaretçiler tarafından kullanılamaması. Çünkü müşteri özel tasarım’da çok spesifik tasarımlar isteyebilir. Bu durum da ziyaretçiler web sitelerinde rahat dolaşamayabilir. Web tasarım hizmeti veren firmalar genelde bu durumlarda müşterilerini uyarır. Ancak özellikle ülkemiz’de bu uyarılar müşteriler tarafından çok ciddiye alınmaz. Çünkü müşteri çoğu zaman bu uyarının web tasarım hizmeti veren firmanın kolaya kaçması gibi alıgılar.

Maliyet
Özel web tasarım maliyeti web tasarım hizmeti veren firmanın;

  • Kurulduğu tarihe,
  • Bulunduğu adres konumuna,
  • Çalışan sayısına,
  • Müşteri sayısına,
  • Markasına,

Göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama olarak özel tasarım bir web sitesinin maliyeti 2.000 TL civarındadır. Bu rakam 1.500 TL’de olabilir 2.500 TL’de. Ama 6.000 TL gibi bir fiyat veriliyorsa bilinki siz bu bedeli web tasarım hizmetine değil, firmanın markasına para veriyorsunuz. Bu bedel size fazladan bir artı sağlamayacaktır. Belki sadece “neden 6.000 TL’ye web tasarım yaptırdın” diye soranlara, “ama ben kaliteli bir firmadan hizmet aldım” diyebilirsiniz.

Çoğu zaman büyük firma demek işini çok iyi yapan firma demek değildir yada küçük firma demek işini kötü yapan firma demek değildir. Büyük firmalar artık çok fazla iş aldıkları için kendilerini yenileme gereksinimi duymazlar.